calendar-circle

اخبار روز

9:19 ق.ظ / 8 خرداد 1403

بهترین سنگ نما برای شهرهای سردسیر کشور کدام است؟

بهترین سنگ نما برای شهرهای سردسیر کشور کدام است

برای پاسخ به این سوال در ابتدا باید جنس سنگ و سلیقه ما مشخص شود. به بیان دیگر می توانیم از انواع سنگ های جنس گرانیت، تراورتن و چینی در نمای ساختمان استفاده ببریم ولی اینکه از این سه کدام را انتخاب کنیم تماما به انتخاب و سلیقه ما بستگی خواهد داشت. البته نکته اینجاست که ما در کالاساخت بهترین سنگ نما را تراورتن می دانیم.

اما نکته مهم تر این است که برای نماهایی که در شهرهای سردسیر هستند باید از تراورتن خوب استفاده کنیم. یعنی اگر قصد اجرای تراورتن ضعیف و ارزان قیمت داریم از گرانیت و چینی بهره مند باشیم بهتر است. پس به طور کلی و خلاصه تر اینگونه می گوییم که اگر برای نمای ساختمان خود به دنبال سنگ خوب هستید از تراورتن های خوب و برند استفاده کنید. اگر نمی توانید از پس هزینه های آن برآیید بهتر است که به سراغ گرانیت ها برویم؛ چرا که قیمت گرانیت نسبت به تراورتن بسیار کمتر و مناسب تر است. اما در این متن قصد داریم به معرفی بهترین سنگ های نما مخصوص منطقه های سردسیر بپردازیم. سنگ ها را بر اساس جنس معرفی می کنیم.

تراورتن های مناسب مناطق سردسیر

سنگ عباس آباد، دره بخاری، ابیانه و حاجی آباد به عنوان سنگ های سفید برند شناخته می شوند. همچنین سنگ های تکاب، طرق، دره بخاری، حاجی آباد، ورتون، همدان، لوشان و … از معروف ترین سنگ های کرم تلقی می شوند. اگر هم به دنبال سنگ شکلاتی خوب و مناسب نما باشیم باید از دو معدن معروف کاشان و دهشیر انتخاب خود را نهایی کنیم. بنابراین در هر رنگ سنگ می توانیم خوب و بد آن را معرفی کنیم. سنگ معروفی مثل عباس آباد نمی تواند در سورت های شکلاتی به زیبایی و نزدیک قیمت کاشان باشد. پس خوب و بد سنگ نما را رنگ آن سنگ و سپس قیمت آن مشخص می کند. مسلما معادن سنگ بسیاری نیز هستند که می توانستند در این متن نام برده شوند اما چون صحبت معروف ترین هاست به همین چند معدن اکتفا می کنیم.

بهترین سنگ نما برای شهرهای سردسیر کشور
بهترین سنگ نما برای شهرهای سردسیر کشور

گرانیت های مناسب مناطق سردسیر

سنگ نطنز، نهبندان، زاهدان، بروجرد، خرمدره، تکاب و همدان از معروف ترین سنگ های گرانیت کشور محسوب می شوند. البته در رنگ مشکی باید معدن تویسرکان را نیز نام برد. بنابراین اگر برای نمای ساختمان به دلیل استحکام یا سلیقه انتخاب شما سمت گرانیت آمد می توانید از معادن فوق بهره مند شویم. نکته اینجاست که سنگ جنس گرانیت محکمترین سنگ ساختمانی است و اگر برای نما استفاده شود به عنوان ماندگارترین سنگ ها می ماند. اما با توجه به ماهیت و جنسی که دارند برای اجرا در نما با محدودیت مواجه هستند و باید حتما اسکوپ شوند.

چینی های مناسب مناطق سردسیر

سنگ کریستال لایبید، چینی الیگودرز، ازنا، قروه، نیریز و … از معروف ترین و بهترین سنگ های چینی کشور به شمار می آیند. این سنگ ها دارای زمینه رنگی سفید و آبی هستند و داری تراکم بالایی بوده و همین موضوع جذب آب پایین و دوام بالا را برای آن ها به دنبال داشته است.

کلام آخر

در شهر های سردسیر معمولا بارش برف و باران معمول است. بنابراین باید از سنگی در نمای بیرونی استفاده کنیم که جذب آب پایینی داشته باشد؛ دارای آهک کمی بوده و از طرفی چسبندگی بالایی به ملات سیمان داشته باشد. این موارد اگر در انتخاب سنگ رعایت شوند، سنگی مطمئن و ماندگار را خواهیم داشت. لازم به ذکر است که در دنیای تراورتن ها علاوه بر معدن و سورت سنگ باید به مرغوبیت رزین استفاده شده برای فرآوری سنگ هم دقت داشت. چرا که سنگ در معرض سرما قرار می گیرد و در صورت نامرغوب بودن رزین، سطح سنگ خالی شده و در نهایت یخ می زند و ترک برخواهد داشت.

حال در این میان چشم انداز کالاساخت این است که بتواند سنگ طبیعی ساختمانی را به سراسر کشور ارسال نماید. در کالاساخت باور داریم که خرید اینترنتی مطمئن، نیازمند فروشگاه معتبری است که بتواند محصولات را با بهترین کیفیت، کمترین قیمت و در کوتاه ترین زمان برای مشتریان خود ارسال کند. یکی از بزرگترین دغدغه ها برای خرید غیر حضوری سنگ، امکان برگشت محصول است که در کالاساخت این دغدغه بطور اصولی رفع شده است و امکان بازگشت کالا وجود دارد. این موضوع می تواند دست ما را برای خرید اینترنتی سنگ باز بگذارد. همچنین حضور مشاوران با تجربه در این مجموعه می تواند راهنمای صادق و کاملی باشد که بتواند کاربری درست و اشتباه هر سنگ را به شما نشان دهد. ما می توانیم هر سنگ ساختمانی را بدون واسطه مستقیم از کارخانه به پروژه ارسال داشته باشیم و از نظر کیفیت، سالم کار کردن و نازل ترین قیمت می توانیم در قطب سنگ ایران، یعنی اصفهان مدعی باشیم.

اشتراک گذاری:

modiranseo

عضویت در خبرنامه

درخبرنامه ما عضو شوید

لورم ایپسوم متن ساختــگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیــک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *